Za pileće šnicle:
- oko 500 gr pilećeg mesa, dve šnicle
- jedna glavica crnog luka, sitno seckan
- so, ulje, biber, začin
- kašika brašna
- malo aleve paprike
- pola čaše pasiranog paradajza, koristim "tomatelo"
-oko 200 do 300 gr šampinjona, isečeni na listiće
- bosiljak, origano
- čaša belog vina
- jedna srednja šargarepa, rendana
- malo rendanog paškanata
- fond od kuvanog povrća
- limun
- peršunov list
Ukoliko sami sečete šnicle od belog pilećeg mesa, samo ih lagano poravnajte, nikako tučkom za meso, nisu dobre kada su istanjene. Suviše tanke šnicle nisu sočne, mekane i imate osećaj kao da jedete karton. Šnicle posolite i pobiberite i spustite na zagrejano ulje. Pržite kratko sa jedne i sa druge strane, one se brzo prže, nema potrebe da dobiju onu jako zlatno-smeđu boju jer se ionako kasnije dinstaju i omekšaju.
Ispržene šnicle izvaditi, na istoj masnoći propržiti prvo pečurke (pečurke će pustiti vodu, dinstati ih dok ta voda ne ispari i pečurke krenu ponovo da se prže u ulju), dodati luk, šargarepu, paškanat i nastaviti sa prženjem još malo. Dodati brašno, kratko promešati, dodati i alevu papriku, nalivati sa malo toplog fonda tek toliko da se dobije saft koji nije ni suviše gust i previše redak. Vratiti šnicle u saft, dodati paradajz, dinstati nekoliko minuta uz povremeno dolivanje fonda ili vode (uvek toplu ili vruću). Na kraju dodati ostale biljne začine i vino. Šnicle krčkati dok malo vino ne ispari i dok meso ne omekša.
Za teleće šnicle:
- oko 500 gr telećeg mesa, dve šnicle
- glavica crnog luka
- so, biber, začin
- lovorov list
- kašika brašna
- malo aleve paprike
- čaša belog vina
- tri, četiri kašike pasiranog paradajza (nikako paradajz iz flaše koji spremate za zimnicu)
- 2 sveže paprike, seckane na rezance
- 3 čena belog luka, sitno seckana
- fond od povrća
- peršun
- timijan
- peršun
- oko 200 gr šampinjona, isečenih na listiće
- kašičica soja sosa
Postupak je skoro isti kao i kod pilećih šnicli. Ovde je jedina razlika da se brašno ne prži već se priprema kao klajster i sipa u jelo da bi se dobila gustina, posle čega se nastavlja sa krčkanjem da brašno ne bi ostalo živo i da u saftu nema grudvica od brašna.
Znači, prže se šnicle, izvade iz ulja, nastavlja se sa prženjem pečuraka, dodaje se luk, zatim paprike, aleva paprika, naliva fondom, dodaje paradajz, vraćaju šnicle u saft. Dodaje se klajster, vino i ostali začini i kuva dok sve ne omekša.
II. Recept
- pileće belo meso isečeno na kocke
- pečurke iseckane na komade, ne previše sitno
- malo brašna
- ulje
- tomatelo
- peršun, bosiljak, origano, timijan (šta volite)
- crni luka sitno seckan
- belo vino
Propržiti meso kratko na ulju, dodati pečurke, posoliti, pobiberiti, i kada one puste sok dinstati dok tečnost malo ne uvri. Dodati luk i nastaviti sa prženjem na tihoj vatri, dodati začine.... izdinstati . Dodati malo brašna, alevu papriku, naliti sa malo tople vode da meso ogrezne u saftu. Na kraju začiniti po ukusu, dodati vino i ostaviti da malo krčka.
III. Recept
- 4 do 5 šnicli (pileće belo meso)
- glavica crnog luka sitno seckana
- oko 200 gr šampinjona isečenih na listiće
- so, mleveni beli biber
- malo iseckane paprike
- malo pasiranog paradajza
- malo rendane šargarepe
- ulje
- malo seckanog belog luka
- bosiljak
- fond od povrća za nalivanje
- malo aleve paprike
- malo brašna
Kratko propržiti šnicle na ulju, naliti sa malo tople vode ili fonda od povrća i dinstati dok tečnost ne ispari. Izvaditi šnicle i na istoj masnoći propržiti pečurke, dinstati dok voda ne ispari, dodati luk, šargarepu, papriku, paradajz, dinstati dok sve ne omekša. Posuti sa malo brašna, dodati alevu papriku, začiniti i naliti fondom, vratiti šnicle, začiniti po ukusu i dinstati dok šnicle ne omekšaju a saft ne postane dovoljno gust kao sos. Gotove šnicle preliti sosom od pečuraka i povrća.
Нема коментара:
Постави коментар